Ligové sústredenie v ČR
Dvojnásobný neúspech
Nielenže slovenskí zástupci neuspeli, ale bolo to i zahanbujúce. Družstvo BK Honér (Rumančík, Jakabšic, Kováč a Vodička) skončilo v 2. ČBL (2015/16) na poslednom mieste a zo súťaže vypadlo. Zahanbujúce preto, že zloženie tohto tímu je identické s Jokersom, ktorý relatívne úspešne bojoval v našej 1. lige (aspoň v jej prvej časti) a tí istí hráči nie najhoršie reprezentovali SR i v Prebore malých federácií na Cypre (9. miesto).
Výsledky nájdete na stránke A. Kubicu.

O nič lepšie neskončil ani pokus družstva Laurus Gam (Zlacký, Dubnický, Gabriel a Macho) uspieť v kvalifikácii o postup do 2. ČBL. Optimizmus po víťazstve v moravskej časti 3. ligy sa už po prvých stretnutiach vytratil a tím skončil rovnako neúspešne.

Nie je žiadnym tajomstvom a v komentároch na tejto stránke sme to i viackrát zdôrazňovali, že medzi českými a slovenskými vrcholnými súťažiami je priepastný rozdiel. Ten nás oprávňuje ku konštatovaniu, že hociktoré druholigové družstvo z ČBL by v prvej slovenskej určite bojovalo o špičkové umiestnenie.

Výkon nášho tímu bol značne nevyrovnaný, hlavne v rozhodujúcich záverečných fázach. Žiaľ nie iba v tomto prípade; videli sme to aj v 1. SBL a i na Malých federáciách na Cypre.
Prečo je tomu tak budeme v NBC analyzovať i s využitím dokumentácie zo všetkých 300 rozdaní odohratých v 2. ČBL s cieľom vytipovať hlavné nedostatky, na ktoré sa v najbližšom období bude potrebné zamerať.

Ide o veľmi perspektívnych mladých hráčov, od ktorých očakávame výkony, ktorými si urobili dobré meno na ME v Wroclavi a bolo by smutné keby sa prispôsobili recesii, ktorá ovládla slovenský bridž.