Na úvod

Konečne! Šesť rokov museli mladí slovenskí bridžisti čakať na svoju príležitosť. Donekonečna už ich nebolo možné odstavovať na bočnú koľaj, obzvlášť po výborných výkonoch doma i v zahraničí (zisk dvoch titulov na Preboroch ČR). Žiaľ po deštrukčných zásahoch niektorých funkcionárov SBZ došlo k útlmu v ich vynikajúco rozbehnutej spoločnej príprave. Ale o tom na tejto stránke už bolo dosť napísané i keď ešte ani zďaleko verejnosť nepozná mnohé šokujúce skutočnosti.

Družstvo vycestovalo na tak závažné podujatie v chaotických pomeroch a s dosadeným kapitánom, ktorý nikdy s mládežou nepracoval, nepredložil žiadne metodické pokyny o nejakom pláne prípravy ani nehovoriac (ani SBZ nemá plán činnosti, no tak čo), ale o bridžovú turistiku, ktorá je tak rozbujnelá asi záujem má.

Napriek tomu veríme, že to, čo sa títo chlapci v NBC naučili im nik zobrať nemôže a že to pri svojej premiére zúročia, ale za iných okolností mohli byť ich ambície tie najvyššie. Každopádne neskončia na poslednom mieste ako ich predchodcovia, ktorých si vybral a pripravoval na ME 2004 v Prahe a v Jezole 2007 Edo Velecký. Je smutné, že po takom fiasku stále chce v tejto oblasti rozhodovať a žiaľ i rozhoduje.

A ešte niečo. Národné bridžové centrum si vyprosuje, aby boli názory jeho vedenia arogantne prehliadané. Všetci títo chlapci sú našimi členmi (aj keď sa dodatočne museli stať i členmi SBZ) a že bez nás by táto skvelá garnitúra vôbec nejestvovala (aj keby si to niektorí veľmi želali). Nečakáme poďakovanie, ale keď už nechcete spolupracovať o čo sme sa viackrát snažili, aspoň nelikvidujte čo sa dá. NBC tým nezničíte, ale ničíte budúcnosť slovenského bridžu a to je neodpustiteľné.

A vedeniu SBZ pripomínam, aby si konečne uvedomilo, že ide o štátnu reprezentáciu Slovenska a nie SBZ! A tam prestávajú všetky žarty.


Ivan Tatranský, predseda Národného bridžového centra