3.ČBS v Havířove so slovenskou účasťou
Impozantná premiéra družstva ELÁN

Národné bridžové centrum v snahe zvýšiť kvalitu svojich mladých hráčov, aj so zreteľom na nadchádzajúce ME, ktoré budú t.r. na Slovensku, sa rozhodlo vytvoriť z nich perspektívny tím, ktorý bude získavať ostrohy v náročných ligových súťažiach v ČR. Tento výber NBC pod názvom ELÁN prihlásilo do 3. ČBL so zámerom prebojovať sa do 2. ČBL. Jej kvalita je zárukou, že pôsobenie v nej by mohla byť pre našich potencionálnych reprezentantov určite prospešná.
Pridali sa i Žilinčania, takže v 3. ČBL malo Slovensko v sliezskej skupine tejto súťaže dve družstvá. Hralo sa v Havířove (3. 12. 2016), kde Elán má prakticky domáce prostredie, čo sa odrazilo i na na jeho výkone, keď vo všetkých svojich zápasoch vysoko zvíťazil.
Je potešiteľné, že z 2. postupového miesta sa do finále, ktoré bude v Prahe, prebojoval i druhý slovenský tím zo Žiliny (ŽBK).
Elán hral v zložení Kubica-Vodička a bratia Gabrielovci; ŽBK reprezentovali páry Hora-Slabeycius a Kianica-Štefánik.
Vďaka miestnym funkcionárom účastníci súťažili vo veľmi príjemnej atmosfére. Turnaj precízne riadil Dan Vachtarčík a pri jeho organizácii nemohol chýbať ani známy funkcionár ČBS Jarda Hájek. Obaja vychovali v Havířove plejádu vynikajúcich hráčov, ktorí si siahli i na svetové trofeje (napr. M. Tichá). Naši hráči sa cítili v tomto prostredí komfortne, koniec koncov majú s hráčmi z Havířova nielen priateľské vzťahy, ale navyše viacerí z nich sú i členmi miestneho klubu. Chlapcov prišiel povzbudiť i predseda Národného bridžového centra, ktoré má s BK Havířov nadštandardnú spoluprácu.