Otázka: Prečo vzniklo Národné bridžové centrum?
Odpoveď:
Bol najvyšší čas!


Museli sme prísť! Udialo sa veľa negatívneho a preto treba zachraňovať čo sa dá. A na to nestačí doterajší prístup a štyl organizovania bridžového života na Slovensku. Už sme stratili celú jednu generáciu a bol tu nábeh na stratu ďalšej. Preferovanie hráčov z cudziny a blízkych priateľov tých, čo sú zodpovední za reprezentáciu na úkor vlastných nádejných hráčov je cestou do pekla. To žiaľ sa dialo a deje sa ďalej.
Čaká nás dlhá a namáhavá cesta tmavým tunelom s veľa prekážkami. Budeme sa snažiť urobiť všetko pre to, aby svetlo na jeho konci sa objavilo čo najskôr.
A NBC má ambíciu a je to i jeho hlavným poslaním, byť týmto akcelerátorom a preto stavilo na mládež a na tých starších hráčov, ktorí sú ochotní pomôcť vybudovať novú úspešnú bridžovú generáciu.
Slovensko zúfalo potrebuje transfúziu a tou je rýchly príliv mladých hráčov, z ktorých sa pri správnom vedení postupne vygeneruje špička, ktorá bude dôstojne reprezentovať Slovensko.
Veríme, že i táto internetová stránka, ktorá bude spájať Národné bridžové centrum s jeho členmi prispeje k dosiahnutiu tohto cieľa. A dnes už sa môžeme hrdiť tým, že sme napriek deštrukčnej činnosti niektorých funkcionárov SBZ dosiahli výrazné úspechy. Stačí spomenúť napr. Majstrovstvá Európy vo Wroclavi 2013, na ktorých naši mladí reprezentanti obsadili fantastické 6. miesto, čo je najlepšie historické umiestenie Slovenska vo vrcholných európskych šampionátoch. V dvoch predchádzajúcich (Jezolo, Praha), keď ešte nebolo NBC na scéne, sme skončili beznádejne poslední. Tento úspech nám umožnil postúpiť na Majstrovstvá sveta (Turecko 2014), v ktorom sme obsadili lichotivé 11. miesto. A čo ďalš´šampionát v Nórsku 2015? Nuž tam SBZ toto družstvo pre istotu nevyslalo. Asi sa niekto veľmi bál rovnakého alebo ešte väčšieho úspechu. Vidno, že zápas o lepšiu bridžovú budúcnosť bude ešte veľmi ťažký. Ale nevzdáme sa!


Ivan Tatranský, predseda NBC