Národná bridžová liga 2010
Národné bridžové centrum pri príležitosti prvého výročia svojej existencie (vo februári t.r.) pripravilo ďalšiu súťaž pre najmladšiu generáciu, ktorá je bridžovou budúcnosťou Slovenska.
A preto k obľúbenému Medzinárodnému preboru SR mládeže pribudla ďalšia atraktívna súťaž. A tou je Národná bridžová liga, v ktorej si náš nádejný dorast zahral spolu so svojimi tútormi a staršími sympatizantami, ktorí im nezištne pomáhajú sa čo najskôr dostať na bridžové výslnie.
So starších hráčov sa aktívne zapojili prítomní funkcionári NBC (Tatranský, Hriňák, Surovka a Dubnický), nechýbali ani tí čo odviedli kus poctivej práce pri získavaní mládeže pre bridž (Trepáč a Závodský) a potešila i účasť Jozefa Onderu z Michaloviec, ktorému robil sparringpartnera Andrej Hrmo, ktorý je novou tvárou nitrianskeho bridžu. Škoda, že pre zahraničnú cestu sa nemohol zúčastniť jeden zo zakladajúcich členov Slabeycius s Horom, čím sa znemožnila účasť žilinského tímu.
Pretože výborne vybavený areál na Duchonke (Duchonka Land) si mladí hráči veľmi obľúbili, dohodli sme s majiteľom, že i túto akciu uskutočníme v jeho priestoroch v dňoch 12. - 14. novembra 2010.
A urobili sme dobre. Priniesli sme so sebou krásne počasie, spokojnosť bola so stravou i mimobridžovým vyžitím (biliard, stolný tenis ap.), ale hlavne výborne sme si zahrali.
A v nie poslednom rade treba spomenúť, že Výkonný výbor NBC rozhodol, že dá príležitosť riadiť tento turnaj iba pätnásťročnému Adamovi Kubicovi, aby si preveril svoje mimoriadne schopnosti i v konkrétnom turnaji a zúročil tak skúsenosti z vedenia turnajov na známom serveri BBO. Adam sa zhostil tejto úlohy vynikajúco nielen z hľadiska aplikácie pravidiel, ale i využitím softwaru, ktorý prispel k promptému výsledkovému servisu. Účastníci tak mali krátko po skončení každého kola detailné výsledky včítane Butlera a i rozdaní (s minimaxom) pre osobnú analýzu.
S výrazným rozdielom zvíťazilo družstvo Junior Klasik, ktoré symbolický dokumentovalo cestu, ktorú si NBC zvolilo pre lepšiu budúcnosť bridžu na Slovensku. A tou je dať príležitosť mladým s tým, aby tí skúsenejší im na tejto ich ceste k úspechom čo najviac pomáhali. Spomínaný výrazný náskok dokumentuje i Butler, v ktorom oba jeho páry obsadili prvé priečky.
Radosť máme i z dobrého výkonu dievčat (tím H2O2), ktoré v tomto zložení hrali po prvýkrát. Po veľmi zlom začiatku ich výkon gradoval a je potešiteľné, že o hráčkach tohoto družstva, ktoré bolo zostavené s reprezentačnou perspektívou, budeme ešte veľa počuť.

CELKOVÉ PORADIE
 POR  DRUŽSTVO VP (imp)HRÁČI
1 Junior Klasik  110 (202)  Jakabšic, Dubnický, Kvoček, Tatranský 
2 Honér  87 (77)  Hriňák, Surovka, Škrovinová, Závodský 
3 H2O2  80 (68)  Vajdová, Gogová, Štrbová, Závodská 
4 Nitra  65 (-61)  Strúčka, Hrmo, Onder, Žiak 
5 GymTO  34 (-221)  Trepáč, Goga, Matušíková, Ševčík 


Poradie párov v Butleri
 POR  PÁR IMPs  BUTLER 
1 Dubnický-Tatranský   133   1,66 
2 Jakabšic-Kvoček   76   0,95 
3 Škrovinová-Hriňák   74   0,93 
4 Vajdová-Závodská   59   0,74 
5 Surovka-Závodský   24   0,30 
6 Gogová-Štrbová   0   0,00 
7 Hrmo-Onder  -4  -0,05 
8 Strúčka-Žiak  -80  -1,00 
9 Matušíková-Trepáč  -81  -1,01 
10 Goga-Ševčík  -201  -2,51 


.