Národná bridžová liga 2019
Nový formát s novými tvárami


A opäť je tu Národná bridžová liga, ktorú organizuje NBC so zámerom dať príležitosť mladým talentom zasúťažiť si a zoznámiť sa so skúsenejšími hráčmi, o ktorých je známe, že majú záujem o rozvoj novej generácie slovenských hráčov. Túto ideu NBC uplatňuje od prvého ročníka tejto súťaže (2010). Tento jej formát bol v ročníku 2019 ešte prehĺbený tým, že organizátori dali príležitosť až trom družstvám s hráčmi kategórie U16, ktorých na rozdiel od niektorých „slovenských expertov“ (ukázali to i na ME v Šamoríne) považujeme pre bridžovú budúcnosť Slovenska za rozhodujúcu.
Družstvá v súlade s uvedeným boli okrem tímu Elán kreované tak, aby jeden z dvojice párov bol z mladšej generácie. Najmladším účastníkom bol iba 11-ročný talent Marcel Farbula, ktorý bol i členom najlepšieho žiackeho tímu (TRNAVA).
Hlavnú trofej si po viac ako presvedčivom výkone odnieslo družstvo MIX, kde sa medzigeneračná spolupráca ukázala v plnej sile.
Favorizovaný tím ELÁN skončil druhý, pretože po katastrofálnom začiatku už nestačil dohnať vzniklé manko.
Tretí HONÉR hral v zaujímavom zložení, keď ambiciózni absolventi z kurzu spred dvoch rokov hrali so „zapožičanými“ žiakmi z bratislavskej Tilgnerky.
Zvyšné tri tímy boli iba žiacke, ktoré mali v zostave i začiatočníkov, takže nemohli úspešne konkurovať prvej trojici, ale získané skúsenosti sa im v budúcnosti iste zídu. Z nich TRNAVA obhájila svoju povesť vlajkovej lode mládežníckeho bridžu na Slovensku (ceny pre najlepších žiakov).
Hlavným organizátorom tohto vydareného podujatia bol Ivan Surovka, ktorý sa postaral o príjemné herné prostredie (v Petržalke na Kutlíkovej ul.) a i o účastníkov (obed a nápoje) a po skončení pozval na waflové posedenie tých, ktorí mali ešte voľné časové okienko. Poďakovanie patrí i Martinovi Hriňákovi, ktorý tiež prispel k úspechu turnaja. Súťaž riadil I. Tatranský.

CELKOVÉ PORADIE
 POR  DRUŽSTVO VPHRÁČI
1 MIX  82,34  Dula, Gabriel L., Golovkov, Miklovič 
2 ELÁN  65,66  Hriňák, Hriňáková, Kováč, Surovka 
3 HONÉR  46,07  Goldiňák, Sýkorová R., Hodáň, Martyščák 
4 TRNAVA  36,94  Chrvala, Farbula, Kúdela, Richnák 
5 GAMČA  32,83  Amosová, Čarakčievová, Sýkorová E., Blažek 
6 TILGNER  23,16  Matulík, Brežný, Lichvár, Velický