Defilé našich najmladších nádejí na Prebore Tilgnerky
Sú svetielkom v bridžovej temnote na Slovensku


I keď sa tento podtitul nebude páčiť niektorým pánom zo SBZ, ktorí znemožnili účasť tých najlepších z generácie do 16 rokov na posledných ME v Šamoríne, budú si musieť skôr či neskôr uvedomiť, že ich boj proti bridžovému progresu je trápny a budúcnosť im to určite spočíta.
Zato budúcnosť určite patrí tým, ktorých sme mali možnosť sledovať na Prebore Tilgnerky, ktorý bol historicky prvým turnajom našich najmladších nádejí v Bratislave (72% z účastníkov malo menej ako 16 rokov).

Doteraz sa tieto podujatia pravidelne konali v Trnave, ktorá v posledných rokoch bola vlajkovou loďou mládežníckeho bridžu na Slovensku. S potešením konštatujeme, že po tomto turnaji sa objavuje na bridžovom obzore Slovenska ďalšia loď a nie hociaká. Ich spoločná plavba iste bude úspešná.
Turnajová premiéra na pôde tohto gymnázia dopadla nad očakávanie. A to ako po súťažnej stránke, tak i starostlivosti o účastníkov. Hralo sa v príjemnom klubovom prostredí školy, rozhodcom bol lektor oboch zúčastnených krúžkov I. Tatranský, organizátori sa postarali o priebežné občerstvenie i obed.
 POR  PÁR  ŠKOLA  % 
1 Sýkorová - Kúdela  Bra-Trn  68,8 
2 Lichvár - Matulík  Bra  52,5 
3 Šoková-Uhnavá  Trn  52,2 
4 Bardiovský - Táčovský  Trn  50,3 
5-6 Hodáň - Velický  Bra  50,1 
5-6 Nagyová-Kohutiar  Trn  50,1 
7 Brežný - Martyščák  Bra  44,2 
8 Červenka - Jonák  Bra  41,3 
9 Rychnár - Sládkovič  Trn  40,5 
O víťazstve skvelej bratislavsko-trnavskej dvojice Sýkorová-Kúdela nebolo pochýb, vyhrali presvedčivo. NBC ich nominovalo na Prebor stredoškolskej mládeže v Prahe, kde budú mať možnosť získať ďalšie skúsenosti.
Zaregistrovali sme i niekoľko príjemných prekvapení. Medzi ne patrí 2. miesto bratislavského páru Lichvár-Matulík, ktorý tesne predbehol skúsené trnavské dievčatá (Šoková-Uhnavá), čím sa stali majiteľmi trofeje pre najlepší žiacky pár. Aj trofeje pre najlepších začiatočníkov zostali doma; odniesli si ich Hodáň s Velickým. Rovnaký počet bodov získal i trnavský mix Nagyová-Kohutiar, v ktorom svojou hrou príjemne prekvapila Anička (12 r.); žiaľ cenu získať nemohla, keďže jej partner už začiatočníkom nie je.
Podľa zisku cien teda triumfovali domáci, treba však v súvislosti s hosťujúcimi Trnavčanmi podotknúť, že v ich výprave chýbala "silná štvorka" (Gabrielovci, Macho a Miklovič) hlavne pre maturity, ako i talentovaný pár Chrvala-Sagan, ktorí diskrimináciu na spomínaných ME, spôsobenú zlovôľou funkcionárov SBZ, neuniesli a rozhodli sa, že sa už bridžu ďalej nebudú venovať (bola to ich posledná šanca z hľadiska veku reprezentovať v kategórii U16); dúfame, že si to rozmyslia.
Na margo úspechov Tilgnerky treba podotknúť, že výraznú zásluhu na nich má vedúca krúžku prof. Bodláková. Vďaka jej aktivite sa počet členov krúžku oproti minulému roku zdvojnásobil. Výborné podmienky pre túto činnosť vytvorilo i progresívne vedenie školy na čele s p. riaditeľkou Turčanovou a jej zástupkyňou Sekáčovou. A ďakujeme i tým, ktorí sponzorsky podporili toto vydarené podujatie. Sú nimi p. Mokráň, ktorý daroval pre všetkých účastníkov svoju knižku o bridži a p. Matulík, ktorý zakúpil trofeje pre ocenených.
Fotoshow